Rozhoduj o Evropě » Modelové zasedání institucí EU
» Modelové zasedání institucí EU

Rozhoduj o Evropě » Model Evropské unie

Aktuality

 • Konference v Brně uzavře letošní ročník “Rozhoduj o Evropě”

  26.02.2020: Praha, Brno - V pátek 27. března 2020 proběhne v prostorách Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně závěrečná aktivita letošního ročníku projektu "Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky". Během jednodenní konference budou sami účastníci z řad středoškoláků prezentovat výstupy ze všech částí projektu. Součástí programu je i expertní panel zaměřený na zapojení mladých lidí do veřejného dění a interaktivní workshopy určené účastníkům konference.

 • Bilčík: Považujem komunikáciu s mladými ľuďmi za kľúčovú

  08.02.2020: Brno, Bratislava - V rámci pětidenního modelového zasedání institucí EU, které proběhlo ve dnech 22 - 26. 1. 2020 v Bratislavě, s účastníky diskutovaly i europoslanci Markéta Gregorová a Vladimír Bilčík. Krom toho, že se spolu s dalšími hosty zapojili do diskusní aktivity a se středoškoláky strávily více jak dvě hodiny, s nimi stihli naši novináři Veronika Oravcová a Jan Jakovljevič udělat i krátký rozhovor. Přečtěte si odpovědi na jejich otázky od Vladimíra Bilčíka.

 • Gregorová: V EP mě překvapila míra individualismu

  08.02.2020: Praha, Brno V rámci pětidenního modelového zasedání institucí EU, které proběhlo ve dnech 22 - 26. 1. 2020 v Bratislavě, s účastníky diskutovaly i europoslanci Markéta Gregorová a Vladimír Bilčík. Krom toho, že se spolu s dalšími hosty zapojili do diskusní aktivity a se středoškoláky strávily více jak dvě hodiny, s nimi stihli naši novináři Veronika Oravcová a Jan Jakovljevič udělat i krátký rozhovor. Přečtěte si odpovědi na jejich otázky nejprve od Markéty Gregorové.

 • V Bratislavě se uskutečnilo modelové zasedání institucí EU

  28.01.2020: Praha, Brno - V rámci projektu „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ se ve dnech 22. až 26. ledna 2020 v Bratislavě uskutečnilo modelové zasedání institucí Evropské unie. Na sedmdesát studentů z České republiky a Slovenska se sjelo do jednoho z bratislavských hotelů, kde měli možnost se setkat se zajímavými hosty, a také převzít roli ministrů a europoslanců a řešit skutečné legislativní návrhy, kterými se v nedávné minulosti zabývaly unijní instituce.