Rozhoduj o Evropě » Modelové zasedání institucí EU
» Modelové zasedání institucí EU

Rozhoduj o Evropě » Model Evropské unie

Aktuality

 • Postoje účastníků "Rozhoduj o Evropě" k problémům ve školství, pracovní mobilitě a informování o EU

  06.02.2019: Praha, Bratislava Na modelovém zasedání projektu "Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky" (v prosinci 2018) nahráli čeští a slovenští středoškoláci zapojení do projektu videa představující jejich pohled na různé problémy. Jejich videa se věnovala třem okruhům, které patřily mezi ty nejčastěji diskutované na regionálních seminářích - školství, pracovní mobilitě a informování o Evropské unii.

 • Další ročník projektu Rozhoduj o Evropě byl úspěšně zakončen

  14.12.2018: Praha, Brno Od čtvrtka 6. do neděle 9. prosince 2018 probíhalo v Brně setkání mládeže, na které dorazilo na 60 vybraných mladých lidí z celé České a Slovenské republiky. Ti si v průběhu závěrečné fáze projektu “Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky” vyzkoušeli, jak vypadá jednání Evropského parlamentu a Rady EU. Zároveň měli možnost setkat se a diskutovat se zajímavými hosty včetně europoslankyň Olgy Sehnalové a Martiny Dlabajové.

 • Europoslankyně na modelovém zasedání institucí EU: Evropa jsme my!

  11.12.2018: Praha, Brno V rámci čtyřdenního modelového zasedání institucí EU, které proběhlo ve dnech 6 - 9. 12. 2018 v Brně, s účastníky diskutovaly i dvě poslankyně Evropského parlamentu - Olga Sehnalová a Martina Dlabajová. Krom toho, že se spolu s dalšími hosty zapojily do diskusní aktivity a se středoškoláky strávily více jak dvě hodiny, s nimi stihli naši novináři Monika Šuchová a Jan Jakovljevič udělat i krátký rozhovor. Přečtěte si odpovědi na jejich otázky.

 • Na modelovém zasedání institucí EU udělili europoslanci Sacharovovu cenu

  08.12.2018: Brno Na letošním brněnském modelovém zasedání institucí EU projektu Rozhoduj o Evropě jednal v sobotu 8. 12. 2018 Evropský parlament složený z účastníků letošního ročníku projektu Rozhoduj o Evropě i o Sacharovově ceně, kterou europoslanci udělují lidem a organizacím zasazujícím se o lidská práva a svobody. V minulosti ji vyhrál například čínský disident Chu Ťia nebo venezuelská demokratická opozice.